Klasa III B zakończyła swój udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Projekt składał się z trzech modułów. W każdym z modułów  jako  zespół  klasowy mogliśmy wybrać  jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której musieliśmy wykonać co  najmniej 4 zadania  i zarejestrować je na zdjęciach. Następnie napisać sprawozdanie po każdym module i wysłać je razem ze zdjęciami na stronę organizatora. Nasza klasa pracowała z następującymi lekturami: w  Module I pracowaliśmy z lekturą: "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren , w Module II  z lekturą ,,O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego, a w Module III  z lekturą ,,Brzechwa dzieciom”- Jana Brzechwy. Omawianie każdej lektury zaczynaliśmy od przygotowania plakatów zachęcających innych do przeczytania lektury. Każdy uczeń miał swój wkład oraz pomysł przy tworzeniu plakatu. Następnie przygotowywaliśmy w klasie w kąciku czytelniczym dekoracje. Najbardziej pracowitą częścią zadań było uzupełnienie naszych LEKTURNIKÓW.  W naszej klasie odbył się również konkurs głośnego czytania. W jednym z  modułów zrobiliśmy legowiska dla zwierząt. Wykonaliśmy je z kartonów i innych materiałów. Każde legowisko wyróżniało się pomysłowością a zamieszkały w nich nasze ulubione maskotki. To tylko niektóre z zadań, które wykonaliśmy w ramach projektu.

Ostatecznie wywiązaliśmy się z wszystkich zadań i otrzymaliśmy Certyfikat ukończenia Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego ,,Czytam z Klasą- lekturki spod chmurki”, dyplom dla klasy za udział, a także potwierdzenie realizacji każdego z trzech modułów. Jesteśmy dumni, że daliśmy radę tego dokonać.

Zdjęcia zostały wykonane przed pandemią.