12 listopada uczniowie z klas 0-3 przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Śniadanie Daje Moc". Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W tym dniu uczniowie z wychowawcami zorganizowali w klasach wspólne, pyszne i zdrowe śniadanie. Na stołach pojawiły się kanapki z kolorowymi warzywami, szaszłyki owocowe, lemoniady pełne witamin, warzywne i owocowe soki, twarożek i jogurty. Możliwość samodzielnego przygotowania posiłku była nie tylko doskonałą okazją do nauki jak zdrowo żyć, ale i świetną zabawą.
Dzień "Śniadanie Daje Moc" poprzedziły zajęcia poświęcone m.in. piramidzie żywienia, 12 zasadom zdrowego odżywiania, higienie przygotowywania i spożywania posiłków. Dzieci wykonały również piękne, kolorowe plakaty.