W czwartek 9 maja w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala kończąca tegoroczny  Wielki Maraton Czytelniczy. Każdy z uczestników Maratonu przeczytał w ciągu roku 7 wskazanych przez organizatorów książek i rozwiązał przygotowane testy, związane z ich treścią.  Uczniowie naszej szkoły zdobyli laury w trzech grupach wiekowych.

W VII edycji ogólnopolskiego konkursu WMC „Spotkacie nowych przyjaciół” laureatami zostali uczniowie klasy 3A: Emilia Staniewicz, Tymon Skierka i Aleksandra Dawidziuk, wyróżnienie otrzymała Karolina Grabowska.

W X edycji  ogólnopolskiego konkursu WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”  dla klas 4-6 laureatami zostali: Marta Bańka z klasy 6B, Jan Zatvornitskyj z klasy 5B, a  tytuł finalisty otrzymał Maciej Klimczyk z klasy 5B.

W VIII edycji  ogólnopolskiego konkursu WMC „W lustrze książki”  dla klas 7-8 laureatką została Natalia Bartyś z klasy 8B.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy!