9 maja odbył się XII Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania dla klas trzecich. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z 7 szkół. Dzieci czytały fragmenty książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia” o zabarwieniu patriotycznym i historycznym. Jest to wzruszająca opowieść o wojnie, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki. Laureatami konkursu zostali: I miejsce Weronika Cieszyńska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdańsku II miejsce Franciszek Gronkowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku III miejsce Helena Szczepańska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku Wyróżnienia: Cezary Prochowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie Jan Wojciechowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdańsku Stanisław Halasz - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie Gratulujemy! Nagrody książkowe i słodycze dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Dyrektora Regionalnego Pomorza Gdańskiego i Kujaw Ligi Obrony Kraju.