W dniach 4, 5 i 12 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 0-3 o życiu i zwyczajach pszczół - „Porozmawiajmy o pszczołach”. Dzieci dowiedziały się z nich między innymi :

- dlaczego bez pszczół nasze szanse na przetrwanie są bliskie zeru,

- jaką rolę w ulu pełnią pszczoły strażniczki?,

- dlaczego pszczoła po użądleniu umiera, a osa nie?.

Odkryły również, co łączy dżinsy, kawę i niektóre leki, a także wysłuchały opowieści o pszczołach i obejrzały prezentację o tych owadach. Zapoznały się z podstawowym sprzętem pszczelarskim (dłutem, zmiotką, podkurzaczem,  kombinezonem ochronnym) i budową ula. Sprzęt i inne gadżety uczniowie mogli oglądać, dotykać, a nawet przymierzać. Ku uciesze dzieci, Pani prowadząca warsztaty odpaliła podkurzacz i zademonstrowała „smoka”, który ujarzmia pszczoły. Wielką atrakcją warsztatów było wykonanie świec z wosku pszczelego. Własnoręcznie zrobione świece dzieci zabrały na pamiątkę do domu.

Na koniec uczniowie otrzymali kolorowanki i rebusy do rozwiązania. Warsztaty o pszczołach bardzo się dzieciom podobały, dowiedziały się z nich wielu ciekawych wiadomości o tych jakże pożytecznych owadach.