W dniu 30 stycznia w naszej szkole zrealizowano projekt w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. „Cześć, Europo”.

Organizatorkami przedsięwzięcia były uczennice klasy 8a: Julia Dębska, Kornelia Krupińska, Kristina Sergeeva, Julia Daniszewska i Agata Dettlaf.

Klasy 4-8 prezentowały wylosowane przez siebie państwa europejskie oraz uczestniczyły w rozwiązywaniu krzyżówek na temat Europy.

W młodszych klasach uczennice zapoznawały dzieci z wiedzą o Europie w formie rebusów.

Było dużo wspaniałych prezentacji: plakaty, pyszne, charakterystyczne dla poszczególnych państw, słodkości i inne dania, tańce, muzyka, dobra zabawa i to, co najcenniejsze – czyli zdobyta w lekkiej i dostępnej formie wiedza o Europie.