Noworoczne porządki przynoszą podsumowania. A w świetlicy tyle się działo od września do grudnia, że trudno o tym nie wspomnieć!

 

Mieliśmy tematyczne dni: Dzień Kropki 14.09, Dzień Plasteliny 18.09, Dzień Kreta 23.10.

Organizowaliśmy akcję "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska", czyli przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt, która została zawieziona do Schroniska "Promyk" W Gdańsku-Kokoszkach.

Przygotowywaliśmy przedsięwzięcie edukacyjne - zabawy badawcze czyli proste eksperymenty, takie jak: "Wulkan", "Wędrujące kropelki", "Gdzie jest powietrze?", "Zadziwiające magnesy", "Co możemy rozpuścić w wodzie?", "Co możemy zobaczyć w łyżce?"...

Zorganizowaliśmy konkursy: Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt."Magiczne drzewo" 23.11, Świetlicowy Turniej Warcabowy 7.12, w listopadzie Szkolną Wystawę Fotograficzną "Biel i czerwień", współorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Plastyczny pt."Bieli czerwień - barwy narodowe" 7.11.

Braliśmy udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym przez Radę Rodziców, w międzyszkolnych konkursach plastycznych: "Pod skrzydłami aniołów", "Przemalowujemy Dzieła Mistrzów - P. Uccello "Walka Św. Jerzego ze smokiem".

 

Nasi laureaci to:

 

Świetlicowy Turniej Warcabowy

1miejsce Tymon Skierka kl.3a

2miejsce Konrad Pakos kl.3a

3miejsce Mateusz Leszczyński kl.3a

4miejsce Zuzanna Swatowska kl.2b

 

Świetlicowy Konkurs Plastyczny "Magiczne drzewo"

1miejsce Gabriela Mirowska kl.2b, Nel Swatowska kl.1b

2miejsce Iga Ziółkowska kl.1b,Nina Paluch,kl.1b

3miejsce Aleksander Dębicki kl.1a, Mateusz Cisek kl.1a

wyróżnienia: Zuzanna Kaniowska kl.1a, Karol Dettlaff kl.1a, Jakub Polański kl.1b

 

Bawiliśmy się świetnie, układając klocki, budując z LEGO, tworząc kompozycje z koralików, grając w gry planszowe, rysując, malując, oglądając filmy, biegając po boisku i placu zabaw, a nawet...lepiąc bałwana.

Czekamy więc teraz z radością na to, co przyniesie NOWY ROK.