Dnia 28.11.2022 uczniowie świetlicy udali się do siedziby Świętego Mikołaja w niewielkiej, malowniczej wiosce niedaleko Trójmiasta.  Poza spotkaniem Świętego Mikołaja i jego elfów, dzieci mogły podziwiać wystawę świąteczną oraz żywą szopkę z różnymi zwierzętami, i obejrzeć filmy w Mikołajkowym namiocie sferycznym.  Uczniowie wzięli udział w zabawie na Mikołajkowym placu zabaw, jarmarku świątecznym i warsztatach z elfami, na których robili bombki oraz inne ozdoby świąteczne. Wychowankowie świetlicy zwiedzili również Wioskę Lapońską oraz Legendarny Namiot Kota, gdzie popijali herbatę i siedzieli przy rozpalonym ognisku. Dzieci miały okazję zebrać z całej wycieczki zarówno przyjemne wspomnienia, jak i przydatną wiedzę.