Dobiegła końca nasza - uczniów klasy IIIA przygoda z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”. Składał się on z trzech modułów. Z każdego modułu mieliśmy za zadanie wybrać jedną z książkowych propozycji i wykonać do niej cztery zadania. 

         Pierwszy moduł nosił nazwę „Fikuśne lekturki spod chmurki”. Wybraliśmy w nim  książkę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Każdy z nas podpisał, pokolorował i ozdobił  wg własnego pomysłu okładkę Lekturnika. Następnie uzupełniliśmy strony związane z tą lekturą. W klasie przygotowaliśmy KĄCIK CZYTELNICZY. Wykonaliśmy również zakładki do książki i plakaty zachęcające innych do przeczytania tej lektury.

         Moduł drugi nosił nazwę „Zwierzęce lekturki spod chmurki”. Wybraliśmy w nim lekturę „O psie, który jeździł koleją”. W Lekturniku uzupełniliśmy strony związane z przeczytaną lekturą. Udaliśmy się z wizytą do gabinetu weterynaryjnego, gdzie Mama naszego kolegi, która jest lekarzem weterynarii bardzo ciekawie opowiedziała nam o swojej pracy. W klasie, z przyniesionych koców zrobiliśmy legowisko dla zwierzaka. Umieściliśmy w nim klasową maskotkę. Wykonaliśmy też plakat zachęcający innych do przeczytania lektury 😊

       Trzeci moduł nosił nazwę „Polskie lekturki spod chmurki”. W tym module przypomnieliśmy sobie wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Wykonaliśmy m.in. prace plastyczne prezentujące nas w przebraniu ulubionego warzywa oraz plakaty przedstawiające stragany z warzywami. Mocno wzięliśmy sobie do serca słowa, że jeżeli chcemy być zdrowi, musimy jeść dużooo warzyw.

      Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki” wymagał od nas dużego zaangażowania i dużo kreatywności podczas realizacji zadań. W czasie jego realizacji bawiliśmy się świetnie i dzięki udziałowi w nim jeszcze bardziej polubiliśmy czytanie. W nagrodę otrzymaliśmy CERTYFIKAT ukończenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”, dyplom dla klasy za udział i potwierdzenie realizacji każdego z trzech modułów. JESTEŚMY Z SIEBIE BARDZO DUMNI!!!

Zdjęcia zostały wykonane przed pandemią.