Dnia 28 października odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. W części artystycznej usłyszeliśmy wiersze i piosenki o tematyce morskiej i patriotycznej w wykonaniu bohaterów uroczystości oraz szanty w wykonaniu chóru szkolnego. To ważne wydarzenie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele załogi ORP Orzeł: młodszy chorąży marynarki pan Maciej Zybała, podporucznik marynarki pan Rafał Januszko, podporucznik marynarki pan Jakub Matusik oraz Inspektor Wydziału Rozwoju Społecznego pani Anna Białołus. Aktu pasowania dokonał jeden z zaproszonych marynarzy, a legitymacje szkolne wręczyła pani dyrektor Krystyna Budzyńska. Po uroczystym ślubowaniu w pięknie udekorowanych salach czekały na dzieci niespodzianki i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.