Przez pięć dni – od 7 do 11 czerwca uczniowie klas 1A i 1B brali udział w projekcie edukacyjnym „W świecie bajek i baśni”. Celem projektu, którego autorkami były Panie Iwona Krucińska i Grażyna Plichta była popularyzacja wśród najmłodszych czytelników literatury dziecięcej i rozwijanie ich wyobraźni. W poszczególne dni tygodnia dzieci dzieci zapoznawały się i przypominały sobie wcześniej znane im bajki i baśnie. W czasie zajęć rozwiązywały ciekawe zadania: odgadywały tytuły baśni na podstawie ich fragmentów, rysowały swojego ulubionego bohatera bajki lub baśni, przedstawiały za pomocą ruchu opowieść czytaną przez nauczyciela, układały puzzle z ilustracjami bajek oraz rozwiązywały baśniowe zagadki. Zrobiły też teatrzyk wykorzystując wykonane wcześniej kukiełki. W ostatnim dniu projektu uczniowie obejrzeli bajki „Reksio” i „Bolek i Lolek” oraz odgadywały pozamieniane przez złego czarnoksiężnika tytuły bajek. Udział w projekcie edukacyjnym „W świecie bajek i baśni” dostarczył pierwszakom wiele radości.