Można go nazwać "tajemniczym ogrodem" - nasz kwiatowy zakątek jest dla nas miłym zaskoczeniem. Kiedy w roku szkolnym 2019/2020 w ramach jesiennych świetlicowych zajęć urządzaliśmy ogródek i sadziliśmy w nim cebulki kwiatów, nie mogliśmy wiedzieć, że nie będziemy ich oglądać wiosną 2020r. Ale nasze roślinki przetrwały i tej wiosny zrobiły nam niespodziankę - pojawiły się hiacynty, żonkile, tulipany - w otoczeniu kwitnących krzewów wyglądało to bardzo pięknie. Szczególną opieką otoczyli  to miejsce uczniowie z klasy 2b uczęszczający do świetlicy - zrobili porządek, ogrodzili kamykami rabatki, przynieśli nowe sadzonki i nasiona... I chociaż teraz nasze kwiatki utonęły w ogólnej zieleni, to wciąż mogą być atrakcją dla wnikliwego obserwatora przyrody.