W piątek – 21 lutego uczniowie klasy 3A wraz z wychowawczynią udali się do gabinetu weterynaryjnego. Dzieci zostały zaproszone przez Mamę jednego z uczniów, która jest jego właścicielką. Trzecioklasiści z ogromnym zaciekawieniem zwiedzili gabinet, obejrzeli narzędzia lekarskie potrzebne w pracy weterynarza, aparat do wykonywania USG, a nawet mogli obejrzeć przez mikroskop próbki krwi psa. Pani Sylwia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej codziennej pracy i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Wielką atrakcją spotkania była Tesia – kotek właścicielki i naszego kolegi – Kuby. Tesia z wielką uwagą obserwowała trzecioklasistów, każdy z nich chciał ją pogłaskać. Na zakończenie wizyty cała klasa otrzymała od Pani Sylwii torebkę z pysznymi cukierkami, a każdy uczeń dostał piękną kartkę z wybranym przez siebie zwierzątkiem. Kuba powiedział, że w przyszłości - tak, jak Jego Mama chce zostać weterynarzem. Dzieci stwierdziły, że to bardzo ciekawa, wdzięczna i dająca wiele satysfakcji praca. To była niesamowicie ciekawa lekcja – Pani Sylwio, bardzo dziękujemy!