Dnia 27 maja klasy IIA  i IIB wspólnie uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Grąbkowa.  Program wycieczki  ,,Piraci z Kaszub” był bardzo ciekawy.  Dzieci wspaniale się bawiły.  Przed dotarciem do celu hukiem wystrzałów z pistoletów, autokar zatrzymali „uzbrojeni” piraci, którzy wprowadzili dzieci do Tajnej Pirackiej Bazy. Na miejscu wszyscy uczniowie zostali przebrani w pirackie gadżety, aby mogli poczuć się jak prawdziwi piraci. Dzieci podzielone na grupy uczestniczyły w przeróżnych zabawach.  Gwoździem wycieczki było obejrzenie wspaniałego przedstawienia o życiu piratów na statku ,,Czarna Perła”. Nie zabrakło też pirackiej strawy czyli pysznych kiełbasek pieczonych przy ognisku.

Po dniu pełnym wrażeń mali piraci wyczerpani, ale z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.