Jeszcze tylko do końca kwietnia (a od 17.03.2022 r.) w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku-Brzeźnie będzie można obejrzeć wystawę pt. "W Krainie Ilustracji" i podziwiać prace uczniów z kl.2-3 powstałe na zajęciach w świetlicy szkolnej w ramach artystycznego przedsięwzięcia pod tym samym tytułem.
Kraina Ilustracji otwiera się bowiem dla wszystkich tych, którzy chcą poznać znanych i mniej znanych ilustratorów, tajemnice ich warsztatu i twórczość, i dać zainspirować się tym do tworzenia w różnych technikach plastycznych własnych arcydzieł :-) Wśród pokazanych na wystawie prac, wnikliwe oko obserwatora odkryje  "pokrewieństwo" z twórczością klasyków takich jak: Janusz Grabiański, Józef Wilkoń i Zbigniew Rychlicki, ale też artystów młodszego pokolenia: Agnieszki Żelewskiej, Elżbiety Wasiuczyńskiej, Bartłomieja Ignaciuka, Ewy Kozyry-Pawlak, Manueli Adreani ...oczywiście w indywidualnej interpretacji uczestników świetlicowych zajęć :-)

Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki w Brzeźnie za gościnę i możliwość zaprezentowania wystawy.

Zapraszamy Uczniów i Rodziców do odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia dzieł Naszych Artystów:
z kl.2b - Hanny Materek, Weroniki Cieszyńskiej, Amelii Mateusiak, Majki Furman i Grzegorza Chremplewskiego,
z kl.3a - Franciszki Zielińskiej i Majki Mańkowskiej,
z kl.3b - Nadii Grochowskiej, Aleksandry Gnacińskiej i Aleksandra Jaksona
tworzących pod opieką pani Beaty Hernas.